Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Kozmológia,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Bublinková fólia – Včely v úli

Rada čítam všakovaké návody sasheniek, ukladám ich vo vizuálnej pamäti… Videla som výstavku výkresov v škole, kde boli včely vo včelých úľoch alebo skôr plástoch a hneď som vedela, ako to školáci robili. Veľmi sa mi páčilo prevedenie a tak sme dnes s našou malou okukali nápad i techniku:

Včelie plásty = otlačok bublinkovej fólie natretej temperkou alebo akrylovou farbou. Ako docielit takýto vzor som videla tu na sashe v nejakom scrapbookovom návode.

Okrem včiel sme si robili aj “lienkovisko”:

Ja viem, je to taká taľafatka, ale mňa také malé pochopenia vedia veľmi potešiť, he-he.

A túto aktivitu môžete skombinovať s pohľadom do včelieho úľa alebo ak sa možno niekomu zapáči “včeličková blbôstka” – zábavka pre deti do auta

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.