Počítanie, kreslenie - aktivity pre deti
Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Matematika,  Rolové hry,  Rolové hry,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity,  Vývoj reči, písma,  Vývoj reči, písma

Objednám si pizzu alebo koláč – čo mi napečieš?

O tejto aktivite som písala už v článku Rolové hry: Kuchár – čašník.

Naša malá nadiktovala objednávku pre každého plyšáka, ja som to zapísala. Prvá várka objednávok bola pizza. Druhá várka objednávok boli koláče. Následne ona podľa objednávok kreslila. (V minulom článku sme lepili suroviny z farebného papiera.) Dieťa pri nej využíva znalosť základných čísloviek, počítanie do 10, kreslenie. Zakaždým si odfajkla, čo už na pizzu nakreslila. Navyše sme pridali, že na každú pizzu malá pripísala meno, komu patrí (bez diktovania, iba po písmenku odpisovala z objednávky – hiň sa ukázalo, ako mamina škaredo píše aj tlačeným, he-he).  Sústredenosť je vydržala po 4 pizzu, piatu už chcela nakresliť podľa seba. A tak isto koláčiky – tri nakreslila podľa zadania a ďalšie už podľa svojej fantázie.

Počítanie, kreslenie - aktivity pre deti

Počítanie, kreslenie - aktivity pre deti

Počítanie, kreslenie - aktivity pre deti

Počítanie, kreslenie - aktivity pre deti

 

Keďže krúžkov som nastrihala viacej, tak na druhý deň sme namaľovali aj takéto krásne koláče:, prípadne v čase veľkej noci by to mohli byť aj pekné veľkonočné vajíčka, he-he.

Počítanie, kreslenie - aktivity pre deti

 

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.