Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Princezná z handričiek

Vezmeme baliaci papier, obkreslíme naň dieťa a spolu s ním dotvoríme. U nás vládne momentálne princeznovský svet, a tak i výtvorom musela byť princezná so širokou a dlhou sukňou.

Dve veci k tomu:

1. Handričky čo sme použili som kúpila tu na sashe ako balíček materiálu “handričkovo” (už dávnejšie, od ekodeli, už nemajú v ponuke).

2. Aj ja mám doma zo šitia odložený každý zbytok, ako správny škrečok, myslím si, že mu ešte nájdem úžitok. A tu, od milej slečny na Devíne, v jednom šiatri, dozvedeli sme sa, že okrem kún a hrivien, používali sa kúsky plátna ako platidlo. Na stole mala kožky kún a kovové plátky s uškom – hrivny. Vysvetlila nám, že ich ľudia nosili na opaskoch, aby ukázali svoju majetnosť. Hrivny bývali rôznych veľkostí i z rôznych kovov. A pri výmenných obchodoch, ak sa nevedeli dohodnúť, nuž odtrhli ešte malý kúsok plátna, sťa záplatku, aby ním cenový rozdiel, či pocit dobrého obchodu dorovnali. Od slova plátno vraj vzniklo i slovo platiť.

A kto neľutuje maľovky,  detský výtvor do izbičky zavesí, ťapi ťapi ťapušky, urobia potom detské rúčky.

Keď sa končili prázdniny, môj otec nám zvykol povedať: “Tak už máte po he-he.”

Pozn: Tento článok som najskôr na mojom sashe konte zverejnila, ale je to naša práca.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.