Učíme sa farby, tvary

Elektronické PDF dokumenty na stiahnutie zadarmo. Počet vytlačení nie je obmedzený. Môžete ich používať pre svoju osobnú potrebu, nie na komerčné účely. Môžete ich využiť ako busy bags – vrecúškové aktivity. (V päte dokumentov je odkaz na našu stránku.) (Čo sú vrecúškové aktivity?Kliknutím na linku s názvom dokumentu sa otvorí PDF-ko, ktoré si môžete priamo vytlačiť alebo uložiť u seba v počítači.

Názov Popis
Farby a tvary Značky automobilov – logá Kartičky so značkami áut, pobavia isto každého chlapca, keď ich spoznáva.
Farby a tvary Farby a tvary Hra obsahuje nasledujúce sady kartičiek v 4 základných farbách (červená, modrá, zelená, žltá): 12 tvarov: hviezda 5-cípa, hviezda 8-cípa, kosoštvorec, kríž, kruh, kvet, srdce, obdĺžnik, šesťuholník, šípka, štvorec, trojuholník; potom obrysy pre každý tvar a farbu; a naviac omaľovánkové strany.
Zimne-hladanieZimné hľadanie Zimné hľadanie – kartičková hra pre deti 2+ Skúste naučiť dieťa 2+ rozoznávať vzorky (farby, tvary). Nácvik dvojkrokovej aktivity: HOĎ a HĽADAJ. Presne toto sme mali na mysli pri výrobe kartičkovej hry.
Vrany1Vrany – rozlíš látky

Súbor obsahuje pexeso s veselými látkovými vranami, ktorých brušká sú z rôznych látok. Naučte svoje deti rozlišovať vzorky na látkach.

Vrany2Vrany – rozlíš tvary

Súbor obsahuje pexeso s veselými látkovými vranami, ktorých brušká sú rôznych tvarov. Naučte svoje deti rozlišovať tvary, rozšírte ich vedomosti a slovnú zásobu.

SovyMaxisada sovy Čo sa dieťa 2+ pri hrách s kartičkami naučí? Učíme ho rozoznávať vzorky, farby, tvary. Učíme ho dvojkrokové aktivity (napr. HOĎ a HĽADAJ, NÁJDI a PRIKLADAJ…).Ohohacujeme jeho slovnú zásobu. Spolu s porozumením dvojkrokovej aktivity sa začínajú rozvíjať i jazykové schopnosti dieťaťa, po jednoslovných vetách prídu viacslovné.
Sovy2Sovie hľadanie Naučiť dieťa 2+ rozoznávať vzorky (farby, tvary). Nácvik dvojkrokovej aktivity: HOĎ a HĽADAJ. Presne toto sme mali na mysli pri výrobe kartičkovej hry.Je to príjemná obmena pre deti i rodičov,čo zbožňujú hľadať obrázky v knižkách typu „I Spy with my Little Eye“. Väčšinou si takto malé deti želajú dvadsať razy za deň čítať tú istú knižku.

Chcete sledovať novinky na www.mudramama.sk ? Zaevidujte sa vo formulári v päte našej stránky.
Kde nájdete viac našich aktivít? Takmer denne dávam nové foto na mudramama.sk na facebooku. Čo nenájdete tu, možno nájdete tam!