Aktivity s deťmi 1-3,  Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Jemná a hrubá motorika,  Prvá logika,  Triedime a zoraďujeme,  Učíme sa farby, tvary

Kartičkové hry pre deti: Hľadaj dievčatko

Pre našu dvojročnú maláčku  som vytvorila kartičkovú hru. Sada katičiek obsahuje dievčatko v šatočkách zo šiestich látok. Ku hre patrí kocka, ktorej steny sú z týchto látok. Maláci ešte nemajú taký cit pri manipulácii, aspoň tá naša z času na čas čosi, čo vie že nesmie, vychytí a buď to pokrkve, roztrhá alebo napchá si to do úst a uteká s iskierkami v očiach preč.  Skúša, čo my na to. Zalaminovanie, to je finta!

Laminované kartičky sa jej zapáčili. Aj keď sa zatiaľ nevydrží hrať s nimi dlho ani samostatne, je to príjemná obmena miesto knižiek. A samozrejme sa rada s nimi hrá aj po svojom. Niekedy sú to peniažky, ktoré rozdeľuje medzi mamušku a tatuška.  A niekedy sa dajú pekne napchať do kapsičky. Miluje promenádovanie s napchatými kapsičkami po byte.

Hra je dvojkroková:

  1. Rozložíte kartičky (zvážte, či celú sadu, či časť). Dieťa hodí kockou. Aká “látka” padla? Napríklad modrá bodkovaná.
  2. Dieťa hľadá, kde je dievčatko v šatočkách z danej látky. Prípadne hľadá len tričká, len sukničky, len nohavice z danej “látky”. (My to pri hre voláme farba… Aká farba padla?, Kde má dievčatko modrú bodkovanú sukničku?… )

Deti milujú obrázky samého seba. Pri vývoji reči chvíľu trvá, než začnú používať vo vetách slovko ja a nie svoje meno.

Ak vás to zaujalo, pre hru na rozlišovanie farieb a tvarov som pre vás pripravila podobné kartičkové hry v elektronickej podobe: Sovie hry – maxisada kartičiek, Zimné hľadanie…

Ak by ste mali záujem o takto “personalizované” kartičky s hlávkou vášho dieťaťa + šitá kocka, ozvite sa mi, spravím vám produkt na mieru z a rozumnú cenu.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.