Zivotny cyklus motyla
Ako sa vyrába, ako sa to deje - videá Busy Bags / Vrecúškové aktivity Kozmológia O našich výrobkoch

Životný cyklus motýľa – Monarch sťahovavý

Krásne video, kde je zachytený celý životný cyklus motýľa od vajíčka, malinkú nenásytnú húseničku, kuklu a zrodenie motýľa. Popisné titulky sú v angličtine, ale všetko je zrozumiteľné aj bez slov.

Priznám sa, že ako malá som mala fóbiu z nočných motýľov a molí, dodnes mi nie je všetko jedno, keď v lete sem tam nasledujú svetlo a začujem šuchot krídel pod plafónom alebo okolo pouličných lámp.  Často aj krásne farebné motýle majú spodnú stranu krídel hnedú, kvôli maskovaniu, takže pre mňa hranica obdivu a úctivého odstupu od motýľov je veľmi tenká. Každopádne, keď sme kedysi pred 10 rokmi boli na výlete v Anglicku, môj najkrajší zážitok ku podivu bola návšteva motýlej farmy v Stadford upon Avon (čo tam po Shakespearovi, motýle boli naj).

Zivotny cyklus motyla

Veľmi sa mi páčilo, ako sa motýle kŕmili na rozkrájaných jablkách a pomarančoch a sem tam nejaký na mňa aj zosadol, prežila som to…

Zivotny cyklus motyla
Motýľ Monarch sťahovavý, ktorý bol v prvom videu, má liahniská v Kanade, je známy svojou púťou  v obrovských hejnách do Mexika, kde prezimuje a na jar sa znovu vracia do Kanady. Obrovské hejná sadajú na stromy, kamene, všade navôkol, všetko je obsypané motýľmi.

Odlietanie na juh je pre pozorovateľov nádherný zážitok, ktorý je možné vidieť len koncom leta. Existuje viacero podobných zážitkov, ktoré je možné vidieť len v niektorých mesiacoch v roku, viac informácií si môžete prečítať v tomto článku o prírodných zázrakoch.

Keby ste chceli nejaké aktivity s motýľmi – máme v ponuke elektronický dokument Motýle – maxisada kartičiek pre deti 2,5+ .

Mohlo by sa vám tiež páčiť...