Zivotny cyklus motyla
Ako sa vyrába, ako sa to deje - videá,  Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Kozmológia,  O našich výrobkoch

Životný cyklus motýľa – Monarch sťahovavý

Krásne video, kde je zachytený celý životný cyklus motýľa od vajíčka, malinkú nenásytnú húseničku, kuklu a zrodenie motýľa. Popisné titulky sú v angličtine, ale všetko je zrozumiteľné aj bez slov.

Priznám sa, že ako malá som mala fóbiu z nočných motýľov a molí, dodnes mi nie je všetko jedno, keď v lete sem tam nasledujú svetlo a začujem šuchot krídel pod plafónom alebo okolo pouličných lámp.  Často aj krásne farebné motýle majú spodnú stranu krídel hnedú, kvôli maskovaniu, takže pre mňa hranica obdivu a úctivého odstupu od motýľov je veľmi tenká. Každopádne, keď sme kedysi pred 10 rokmi boli na výlete v Anglicku, môj najkrajší zážitok ku podivu bola návšteva motýlej farmy v Stadford upon Avon (čo tam po Shakespearovi, motýle boli naj).

Zivotny cyklus motyla

Veľmi sa mi páčilo, ako sa motýle kŕmili na rozkrájaných jablkách a pomarančoch a sem tam nejaký na mňa aj zosadol, prežila som to…

Zivotny cyklus motyla
Motýľ Monarch sťahovavý, ktorý bol v prvom videu, má liahniská v Kanade, je známy svojou púťou  v obrovských hejnách do Mexika, kde prezimuje a na jar sa znovu vracia do Kanady. Obrovské hejná sadajú na stromy, kamene, všade navôkol, všetko je obsypané motýľmi.

Keby ste chceli nejaké aktivity s motýľmi – máme v ponuke elektronický dokument Motýle – maxisada kartičiek pre deti 2,5+ .

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.