Elektronické PDF dokumenty na stiahnutie zadarmo. Počet vytlačení nie je obmedzený. Môžete ich používať pre svoju osobnú potrebu, nie na komerčné účely. Môžete ich využiť ako busy bags – vrecúškové aktivity. (V päte dokumentov je odkaz na našu stránku.) (Čo sú vrecúškové aktivity?)

Kliknutím na linku s názvom dokumentu sa otvorí PDF-ko, ktoré si môžete priamo vytlačiť alebo uložiť u seba v počítači.

Názov Popis
Lekárske vecičky
Lekárske vecičky
Doplnky ku hre na lekára – súbor obsahuje – kartu očného lekára – písmenká, tvary; kartičky na zisťovanie farbosleposti; rontgenové snímky, lekársky recept, kartu s popisom obtiaží pacienta…
Zubná karta
Zubná karta
Kartičky s mliečnym aj dospeláckym chrupom, využijete pri hre na zubára – vytlačiť, postrihať, urobiť „Zubnú kartu“ a dieťa môže pri vyšetrení zakrížikovať, ktoré zúbky majú kaz a pod. Ako naozajský zubár. Všeličo o zúbkoch nájdete aj v článku o štrbavom úsmeve a krabičke na vypadnuté zuby.
Spinkacia hraSpinkacia hra Nechce spinkať samé? Zahrajte sa túto zábavnú hru. Pre deti 3+, možno aj mladšie pochopia… Dieťa dá spinkať dievčatko alebo chlapčeka a zbiera kartičky s božtekmi, pesničkami, rozprávkami. Keď dievčatko alebo chlapček dostanú vankúšik, paplónik, mojkacieho macíka – na rade je rodič, všetky kartičky čo dieťa vyzbieralo, premení na skutočnosť – bozká dieťa, prečíta mu rozprávku, dá frčku… A čo je kartička šniclík? Jaši hra z tejto stránky, ktorú sme okukali a naša sa ju doteraz rada hráva. Aktivity som prispôsobila tomu, čo má rada naša pri zaspávaní.
Oli a dudlík
Oli a dudlík
Ako sa zbaviť dudlíka – príbeh o tom, ako sa dudlíka zbavil malý Oli.
Oli a nočník
Oli a nočník
Ako naučiť deti na nočník – knižočka o tom, ako malý Oli pochopil cikanie a kakanie pri venčení psíkov.
Jaja a vlásky
Jaja a vlásky
Nerada sa češe, nerada umýva? Poznáte to, ako deti vreštia, keď im chceme umyť vlásky. Knižočka je o dievčatku Jaja, ktoré to tiež nemalo rado, nakoniec si s ňou maminka poradila.
jaja a zúbky
Jaja a zúbky
Ako si Jaja nerada umývala zúbky, a dozvedela sa, kto čistí zúbky krokodílom a hrochom.
SOS čísla, povinná výbava do autaSOS čísla, povinná výbava v aute Jedna mamina na modrom koníku vymyslela výbornú elektronickú výmenu – Autoknihu. Každý spracoval nejakú tému a dohromady z toho bude veľká a zábavná knižka pre deti pre cestovanie autom. Naučia sa pozorovať a pomenovať všeličo čo vidia z okna. Ja som do tejto výmeny pripravila SOS čísla s obrázkami sanitky, policajtov a požiarnikov, pripojila som kartu prvej pomoci a obsah lekárničky a tiež povinnú výbavu do auta. A už sa teším na koniec júna, kedy by mala byť celá knižka skompletizovaná. Ako keď v lietadle máte vo vrecku na sedadle pred sebou pokyny čo robiť, keď…

Chcete sledovať novinky na www.mudramama.sk ? Zaevidujte sa vo formulári v päte našej stránky.
Kde nájdete viac našich aktivít? Takmer denne dávam nové foto na mudramama.sk na facebooku. Čo nenájdete tu, možno nájdete tam!