Elektronické PDF dokumenty na stiahnutie zadarmo. Počet vytlačení nie je obmedzený. Môžete ich používať pre svoju osobnú potrebu, nie na komerčné účely. Môžete ich využiť ako busy bags – vrecúškové aktivity. (V päte dokumentov je odkaz na našu stránku.) (Čo sú vrecúškové aktivity?)

Kliknutím na linku s názvom dokumentu alebo obrázok sa otvorí PDF-ko, ktoré si môžete priamo vytlačiť alebo uložiť u seba v počítači.

Názov Popis
Anglictina - časti tváre - karticky
Časti tváre
Časti tváre Slovíčka zamerané na popis častí tváre. Podľa slovíčok, čo deti preberali v škole, plus nejaké pusinky naviac pre slečny milujúce maľovadlá. Viac v článku: Opis osoby v angličtine – kartičky a filmoví hrdinovia
Anglictina - časti tváre - karticky
Časti tváre
Časti tváre Slovíčka zamerané na popis častí tváre. Vybrali sme si obľúbených filmových hrdinov – pretože ich tváre sú oveľa oveľa iné ako tváre bežných ľudí a tak som dúfala, že ich opis bude kvôli citovej väzbe diváka zábavnejší a učenie prebehne ochotnejšie :) Viac v článku: Opis osoby v angličtine – kartičky a filmoví hrdinovia
Anglictina - privlastnovacie zamena - montessori karticky
Privlastňovacie zámená
Privlastňovacie zámená – Zameriame sa na upevnenie písanej podoby, čítania, zapamätania privlastňovacích zámen. Kartičky zamiešame, rozdáme všetky hráčom. Striedavo čítajú z kartičiek. Prečítajú zámeno a namiesto obrázka povedia slovko.
Použila som slovnú zásobu – obrázky, ktoré deti už majú, preberali farby, školské veci, oblečenie, ovocie, zeleniny, zvieratá. Toto slovko by mali teda deti vedieť doplniť. Ak nevedia, môžu povedať aj po slovensky „my citrón“ namiesto „my lemon“.
Slovko lemon doplníme za nich, pri opakovanej hre sa naučia aj to…
Anglictina - časovanie slovesa byť - montessori karticky
Ja som, ty si…
Ja som, ty si… Zameriame sa na upevnenie písanej podoby, čítania, zapamätania pre časovanie slovesa byť.
Použila som slovnú zásobu – obrázky, ktoré deti už majú, preberali farby, školské veci, oblečenie, ovocie, zeleniny, zvieratá. Toto slovko by mali teda deti vedieť doplniť. Ak nevedia, môžu povedať aj po slovensky „I am citrón“ namiesto „I am a lemon“.
Slovko lemon doplníme za nich, pri opakovanej hre sa naučia aj to… A môžete sa zamerať aj na členy – vždy nech deti vyslovujú aj neurčitý člen a/an.