Rolove hry-kuchár, čašník
Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Jemná a hrubá motorika,  Rolové hry,  Rolové hry,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Rolové hry: kuchár a čašník

Nie, nemali sme zásterku ani žiadne varenie sa nekonalo. Potrebovali sme iba lepidlo a farebné papiere (použili sme všeliaké zbytky z minulých strihačiek) + papieriky na objednávky a farbičky.Inšpirovali sme sa vrecúškovou aktivitou z výmen na modrom koníku – keď má dieťa k dispozícii rôzne suroviny a “predpisy” koľko ktorej suroviny na pizzu dať. Taká aktivita sa dá využiť na rozoznávanie surovín pre najmenšie deti a na počítanie pre väčšie deti.

Maláčka usadila do radu na posteľ plyšákov, na stole mala nachystané kôpky surovín.

Potom sa ako čašník pýtala plyšákov, čo všetko chcú na pizzu. Robila som zápis na papieriky, podľa toho, čo mi diktovala – kto chce koľko a akých surovín.

Potom za stolom podľa objednávky prilepila suroviny na pizzu a zaniesla ju plyšákom.

A tak dokola alebo sme sa aj vystriedali, že ona kreslila a ja som lepila…

Pôvodne vo výmene majú túto aktivitu z filcu, my sme ju len takto jednorazovo papierovo poňali. Z látok máme nastrihané palacinky ma napadlo. Pridám žurnál aj o palacinkovej láske k ockovi. (Už je žurnál palacinkový na svete.)

Rolove hry-kuchár, čašník

Rolove hry-kuchár, čašník

Rolove hry-kuchár, čašník

Rolove hry-kuchár, čašník

CIMG1860

Rolove hry-kuchár, čašník

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.