Vianočné aktivity pre deti
Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Kartónové Vianoce v lete

Čo robiť s deťmi keď prší? Naša veľmi rada maľuje a kreslí, ale teraz bolo tých upršaných dní priveľa za sebou. A to už obyčajné kreslenie trošku nudí. Hrabali sme sa v našej krabici s tvorivým materiálom a zapáčili sa jej strieborné guľôčky ktoré sme mali vlani vo vianočnom svietniku. Hneď zatúžila zdobiť stromček.

Tak sme si ho z kartónu vyrobili a namaľovali na zeleno a ozdobili:

Vianočné aktivity pre deti

Nie je to nič zložité, podľa veľkosti kartónu si vystrihnete dva stromčeky, jeden nastrihnete dopoly zvrchu, druhý zospodu, tak ako je naznačené na obrázku nižšie. Zasuniete obe časti do seba a hotovo, stromček stojí.  Náš bol trochu úzky, vzhľadom na to, že bol z užšej krabice, preto sme ho ešte zlepili aj lepiacou páskou, aby sa tie dve časti neoddeľovali od seba.

 

 

Vianočné aktivity pre deti

 

K Vianociam patria darčeky. Ďalšia pol hodina zábavy bolo barenie darčekov – našla som zbytky vianočného papiera (ešte že si malá nepamätá, ako boli darčeky na Vianoce balené a nezamyslela sa, načo by mi tak ten vianočný papier mohol byť). Na zaväzovanie sme použili mašličky aj všakovake šnúrky do topánok. Ja si dodnes pamätám, ako ma učila moja babička baliť bonbonieru, ako poohýbať papier, ako urobiť špirálky na stužke… Tak balenie je pre malé deti výzva aj zábava zároveň. A čo je v darčekoch? Naša má vždy perepúť plyšákov okolo seba – psík Atos, mačka Eska a bábika Teo, a im povyberala všelico z lega alebo papierové vreckovky a pod.

Najlepšie fungovalo balenie “na cukrík”:

Balenie darcekov

Balenie darcekov

Napokon ešte vyrábala menovky. Ona vie písať jednotlivé písmenká, takže jej po písmenku diktujeme.  (Na obrázku vidno Malvína – ďalšia plyšová mačka a Koní (mal byť koník).

Vianočné aktivity pre deti

Ak nemáte naporúdzi baliaci papier, deťom sa dobre balí aj do papierových vreckoviek – tu je náš článok Ako sme balili mydielka

A pokračovali sme chystaní stolíka, nachystali sme čajík a šáločky, piškótky…

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.