Robot z Fíha Tralala v krabicovom prevedení
Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  DVD, rozprávky, pesničky, filmy,  Recenzie knižiek,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Robot a slivkový kompót

Nebudem zapierať, nová Fíha Tralala sa našej maláčke páči. Pre učenie farieb odporúčam, hoci to už má naša maláčka zvláda dávnejšie, no piesne sú opäť veľmi pekne výtvarne spracované, rozumejú deťom, zaujmú detskú dušičku. Niekedy ma napadne, ako dospievam spolu s mojou maláčkou, podľa jej záujmov a potrieb ma napadajú nové a nové hračky, no nedokážem ich odhadnúť o rok dopredu, keďže nevidím do budúcnosti. Aj Fíha má podľa mňa piesne primerané veku svojej dcérky. To nám mamám ide zo srdca najlepšie, tvoriť pre vlastné deti.

Obľúbemá trojka zo spomínaného DVD:

  • Ako zostal uväznený robot v pohári so slivkami.  Aj keď je to obľúbený vtip vo viacero detských rozprávkach ako postavička vopchá hlavu do pohára a tá nie a nie ísť von (a možno i veľa detí popchá rúčky, kam sa nepatrí a skadiaľ nejdú vyprostiť).
  • Ako bol ušitý nos (vymyslené uchytenie nosa) slniečka.
  • Fíhine vrecká by som chcela mať. A ak by som tvorca Fíhy, tak našijem a predávam milión vrecák pre deti i pre mamy, ba i pre tatov, všetci by sme ich schosnovali.

Maláčka má teraz senzitívne obdobie na omaľovánky všetkého druhu, baví ju zapĺňať cellé plochy papiera, naučila sa správne držať ceruzku, hoci na precízne vyfarbovanie omaľovániek to ešete nie je. Znova je chorá, uväznená doma, nuž je ten správny čas na výtvarné aktivity inšpirované Fíhou:

  • Popri pozeraní pesničiek som povystrihovala atrament, trávu, lienku, slniečko a ona ich pekne povyfarbovala a magnetkou príslušnej farby pricapila na tabuľku.
  • Vyrábali sme krabicové roboty a farbili ich. Len čo s nimi? Postavila som ich do okna, aby som ju dostala v tejto zime von… šli sme skontrolovať, či je ich zvonka vidno, a naučila sa podľa toho, ktoré okienko na bytovke je naše…

Robot z Fíha Tralala v krabicovom prevedení

 

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.