Montesspri aktivity - hry s vôňami
Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Jemná a hrubá motorika,  Praktický život,  Praktický život,  Zmyslové hry

Ako sme balili mydielka

Naša maláčka má zásobu mydielok. V šuplíku s nimi sa ocitla papierová vreckovka a keď ju maláčka použila na vysmrkanie, zistila, že pekne vonia. Tak sme prišli na novú zábavku – balenie mydielok. Jednak sme si tak chceli vyrobit veľa voňavých vreckoviek a potom – boli to darčeky pre jej plyšových kamarátov.

Pri tejto aktivite sa dieťa zdokonaľuje v navíjaní šnúrky, vo viazaní, v balení. A navyše je to príjemne voňavá aktivita.

Montesspri aktivity - hry s vôňami

Montesspri aktivity - hry s vôňami

Montesspri aktivity - hry s vôňami

Montesspri aktivity - hry s vôňami

Montesspri aktivity - hry s vôňami

Montessori inšpirované (pomôž mi a ja to urobím sám):

  • Nevyrušujte dieťa plne sústredené na nejakú aktivitu. Hrá sa, objavuje, experimentuje. Trénuje svoju koncentráciu.
  • Každá aktivita by mala mať začiatok i koniec.Dieťa by sa malo podieľať na príprave aktivity i na upratovaní po skončení aktivity.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.