Tvorenie z bambuliek a bavlniek
Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Pompoms a pipecleaners – tvorenie s deťmi z bambuliek a žinilkových drôtov

Keď prší, deti zabavia výtvarné aktivity. Dnes pár obrázkov z našich tvorení z bambuliek, rolničiek a žinilkových drôtov, k tomu papiere, zvyšky bavlniek, lep, spinkovač…

Ak by ste hľadali na internete – cez google alebo pinterest, tak bambulky = pompoms, žinilkový drôt = pipecleaner, tvorivé aktivity by boli “pompom crafts” alebo “pipecleaner crafts”.

Téma karneval je u nás veľmi obľúbená  a časti opakovaná – korunky, čapice, škrabošky na sto spôsobov:

Tvorenie pre deti - bambulky a zinilkovy drot

Koník je kozmonaut – jeho skafander je z alobalu. Aj to je zábava omotávať a mačkať.

Náhrdelníky či čelenky – z tvrdšieho papiera vystrihneme základ a naň nalepíme všakovaké ozdôbky alebo bambuľky. Na zaväzovanie použijeme žinilkový drôt/gumku, ku krajom náhrdelníka pricvakneme spinkovačom na papier, pre istotu ešte podlepíme aj lepiacou páskou, aby žinilkový drôt/gumička z papiera “neutekali”:

01

02

Na tohoto hada potrebujeme kúsok kartónu, z ktorého vystrihneme hada. Natrieme kúsok lepom a obmotávame bavlnkami, postupne po kúskoch natierame lepom a obmotávame, aby sme ho pri obmotávaní mali za čo držať a nemali polepené ruky.  Dozdobíme bambuľkami:

Tvorenie z bambuliek a bavlniek

 

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.