Pečené voskovky
Aktivity s deťmi 3-6,  Experimentujeme,  Výtvarné aktivity

Pečené voskovky

Čosi, čo som vždy chcela vyskúšať: Zbytky voskoviek, alebo nalámané voskovky roztopené a znovu stuhnuté.

Našla som na internete nasledujúci recept: nalámané voskovky v muffinových formách vložíme do vyhriatej rúry  na 150 stupňov na cca 15 min. Potom necháme stuhnúť, vyklopíme. Dá sa s nimi znova kresliť.

Pečené voskovky

Pečené voskovky

My sme použili silikónové nádobky, ktoré sú po krajoch zúbkované, nuž ale hladké nemáme. Neviem, ako by sa dávali voskovky von z muffinového plechu. Farba z voskoviek trochu zafarbila silikón, aj po umytí jarou ostali na zelených mištičkách škvrnky. Neviem, či by poslúžili rovnako dobre aj papierové mištičky, ale ak sa v nich dajú piecť cestové muffiny, isto by sa dali aj voskovkové.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.