Jemná a hrubá motorika

Jemná a hrubá motorika – vymedzenie pojmov

Jemná motorika – Ovládanie svalových skupín zodpovedných za presné a malé pohyby rúk, prstov,  zápästí, chodidiel, prstov na nohách, ale aj pier a jazyka. Kontrolované pohyby pri písaní, kreslení, strihaní, uchopovaní objektov…

Hrubá motorika – Ovládanie svalových skupín zodpovedných za koordináciu a udržiavanie rovnováhy tela v sede, stoji, pri chôdzi, behu, pri zmene pozície. Hrubú motoriku ovplyvňuje svalový tonus a schopnosť svalov naťahovať sa pri zmene pozície.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.