Aktivity s deťmi 1-3,  Výtvarné aktivity

Ružový MIG-29 a smetiarske auto

Hodváb je veľmi vďačný aj pre tvorenie s deťmi. Teraz už pubertiaci, ale keď boli sestrini chalani malí, tak so mnou maľovali pohľadnice aj šatky. Vtedy sme sa my veľkáči  dozvedeli nové motívy na vianočné pohľadnice:  Jeden rok nakreslili ružový MIG-29, veď čo už by som čakala od chalanov, že? Ďalší rok začali kresliť červený kamión, a ja zase dospelácky prekvapená a zhrozená, čo má kamión s Vianocami… no odpoveď  bola jednoduchá a logická, vraj je to Coca-Cola kamion s Mikulášom. Ked jednému z nich v prvej triede  na pol roka odchádzala pani učiteľka na materskú, tak jej namaľoval šatku.  So smetiarskym autom. Ked mala mama narodky, dostala šatku so zemeguľou a planétami. Alebo s bagrom.

Článok som si znovu prečítala v máji 2019 a s odstupom času doplním jednu životom získanú múdrosť:

Ak máte koníčka, zasväťte doň aj vaše deti. Popri ich zábave dočerpáte energiu aj vy.

Nezabúdajte si však vyhradiť čas len pre seba, aspoň na hodinku odovzdajte deti ockovi alebo starým rodičom a venujte sa tomu, čo máte najradšej vy. Inak sa vám v kolobehu domácich povinností a výchovy môže stať, že na svoje koníčky zabudnete. Ak si nebudete dopĺňať radosť, nebudete ju mať z čoho čerpať.

 

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.