desiata pre prvaka, co dat detom na desiatu
Malý manažér,  Sociálne zručnosti

Čo dať deťom na desiatu?

Mami, dávaš mi málo jedla na desiatu!

desiata pre prvaka, co dat detom na desiatuNie je to len desiata, ale aj olovrant. G. býva v družine do 15,30 plus mínus :)

Pani učiteľka zaviedla pravidlo – prestávka po prvej hodine je ovocno – zeleninová. Deti čo neraňajkujú si stihnú zobnúť pár kúskov ovocia a nie sú hladné. Chlebík by nestačili za päť minút ani vybaliť.

Niekedy je zjedené všetko a niekedy naopak skoro nič:

  • Podľa toho, či G. doma raňajkuje.
  • Podľa toho či odbehla cez prestávku na vecko a potom už jedlo nestihla.
  • Podľa toho, čo majú na obed.
  • Podľa toho, ako veľmi kupčí s desiatou s kamarátmi – áno deti si radi jedlo vymieňajú a delia.

A čo sa obmien týka – veľa na s našou vyberavou jedáčkou dohodnúť nedá. Pomazánky, ktoré by inak zjedla, na desiatu nechutia – tvaroh rozmokvá chlieb, rybička smrdí, syr nechutí… Sladké veci ako koláče nie sú v obľube. Zeleniny ešte stále nie sú skamarátené. Ovocie musí byť nakrájané, ale to šťavnaté už potom nechutí… Snažím sa, dala som si výzvu fotiť takéto desiatové zostavy, ale skončila som pri prvej foto. Možno sa polepším :)

A čo váš prváčik, druháčik? Je to hladoš, čo zje i klince, či nejedák?

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.