marace Benab, detske matrace Benab, spanok deti, vyber matraca pre deti
Odporúčané výrobky

Vplyv matracov na spánok detí: prečo je dôležité investovať do kvality

Každú chvíľu prechádza detský organizmus zmenami: spevňujú sa kosti, pribúda svalová a chrupavková hmota, vytvára sa cievny systém a ochranný kožný obal.

 

Maximálnou aktivitou bunkovej syntézy je obdobie spánku: kým je vaše dieťa v pokoji, telo intenzívne pracuje. Zistite, ako môžu kvalitné matrace Benab pozitívne ovplyvniť spánok a zdravie detí.

Kvalitný spánok optimálnej dĺžky je veľmi dôležitý

Pediatri vypočítali priemerné odporúčané doby spánku pre deti rôzneho veku od 20 hodín pre novorodencov do 11 hodín pre školákov vo veku 7-11 rokov. Kvalitný spánok – pokojný, bez nočných môr, apnoe, častého budenia.

Počas spánku telo dieťaťa postupne prechádza niekoľkými fázami:

  • Fáza 1. Polovičný spánok, povrchná pomalá fáza. Svalová aktivita sa spomaľuje. Dieťa sa ľahko prebudí.
  • Fáza 2. Začiatok pomalej fázy. Spomalí sa tep a dýchanie, uvoľnia sa svaly, zníži sa telesná teplota a mozgová aktivita.
  • Fáza 3. Prechodný stav do delta spánku, až 8 % z celého trvania spánku.
  • Fáza 4. Delta spánok, až 15 % času. Mozgová a svalová aktivita na extrémne nízkej úrovni. Aktivuje sa syntéza buniek a hormónov, dochádza k regenerácii tkaniva.
  • Fáza 5. REM spánok, rýchly pohyb očí, čas živých snov. Svaly sú kvôli bezpečnosti spiaceho takmer paralyzované.

Fázy spánku sú cyklické, navzájom sa menia každých 90-110 minút v podmienkach úplného odpočinku. Kvalitu spánku ovplyvňuje teplota v miestnosti, izolácia hluku, osvetlenie, vôňa, psychický stav dieťaťa. A matrac: nepohodlie a nepohodlná poloha prerušia reťaz sledu fáz, telo nemá čas na zotavenie.

Detské matrace Benab sú vyrobené pre plnohodnotný spánok dieťaťa

Firma vyrába matrace podľa bezpečnostných noriem Európskej únie, všetky detské výrobky majú certifikát OEKO-TEX, ktorý potvrdzuje absenciu toxického lepidla, farby, vlákien.

Matrace Benab sú vyrobené z kvalitných nezávislých nemeckých pružín, high-tech pien a prírodných vlákien európskych značiek. Matrace a poťahy sú priedušné, poskytujú optimálnu klímu v zime aj v lete, sú antibakteriálne a protiplesňové.

Pre malé deti vyvinul Benab ventilačné matrace s úrovňou tuhosti, ktorú odporúčajú pediatri pre normálny vývoj kostry a ciev. Čím je dieťa staršie, tým je štruktúra matraca mäkšia a zložitejšia. Dizajnéri využívajú systém autonómnych pružín, rôznych vrstiev, 7 anatomických zón elasticity na rovnomernú podporu všetkých oblastí tela počas rýchlych a pomalých fáz spánku. Investícia do kvalitného matraca pre dieťa sa oplatí zdravím, aktívnym rozvojom, úspešným štúdiom a kariérou.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...