gelove laky claresa, červené gélové nechty, gélová manikúra, úrava nechtov doma
Odporúčané výrobky

Pripravte si jesenné nechty, ktorými očaríte. Krátky návod, ako na to!

Pestrofarebné listy, chladnejšie rána, skoré večery – na jeseň sa mení nielen príroda, ale aj naša nálada, náš šatník a doplnky, ktoré preferujeme. Dajte si záležať na každom detaile a upravte aj svoje nechtíky v jesennom štýle.

Vhodné pomôcky

Vďaka modernej dobe už nie je gélová manikúra záležitosťou dochádzania do kozmetických salónov – môžete si ju jednoducho dopriať aj v pohodlí vlastného domova. Základná sada na gélové nechty je cenovo dostupnou záležitosťou.

Pri nákupe pomôcok na úpravu nechtov počas jesene by sa na vašom zozname mali objaviť obľúbené Claresa laky. Tieto kvalitné gélové laky na nechty používajú manikérky na celom Slovensku i v zahraničí, pretože majú stálu farebnosť a po vytvrdnutí si zachovávajú istú mieru pružnosti. Vďaka tomu menej hrozí zlomenie nechtov upravených gélovým lakom bez ohľadu na to, akú dĺžku nechtov preferujete. Ale hlavne, nájdete ich vo všetkých farbách, ktoré letia túto jeseň – matcha zelená, ivory, všetky odtiene sivej a ako najväčšia hviezda – červená manikúra.

Nadčasová krása, ktorá nikdy nesklame

Pokiaľ chcete pôsobiť elegantne a mať nadčasovú manikúru, vhodnou voľbou budú pre vás červené gélové nechty. Kombinujú všetky hlavné výhody starostlivosti o naše ruky – gélové nechty sú trvácne, nezničia sa za pár sekúnd a nemusíte si ich upravovať každý večer, ako to býva pri obyčajných lakoch na nechty. Červená farba zase vyžaruje energiu, dokáže dodať šmrnc aj obyčajnému outfitu a umožňuje vám doslova zažiariť v šedom dave. Pristanú mladším aj starším ročníkom, ženám v rôznych typoch povolaní a s rôznymi záujmami. Červené nechty sú jednoducho niečo ako „malé čierne šaty“ vo svete manikúry. Mali by ste ich mať vo svojom talóne a vytiahnuť ich môžete práve počas jesenných dní, keď je sychravo.

Krátky návod úpravy nechtov na doma

Keď už viete, aké gélové nechty si chcete dopriať u seba doma, tu je jednoduchý návod, ako na to.

1. Pripravte si nechty

Príprava nechtov pred celým procesom je kľúčová, pretože to nie je niečo, čo môžete urobiť po nanesení gélového laku. Ak by ste to skúšali, okamžite by ste si pokazili gélovú manikúru. Nechty ostrihajte nožničkami, tvar upravte pomocou pilníka – či už chcete okrúhle, špicaté, hranaté, mandľové alebo oválne – je to vaša preferencia.

2. Naneste olej na nechtovú kožtičku

Olej na nechtovú kožtičku pomáha pri zatláčaní nechtovej kožtičky, čo umožňuje, aby vaše nechtové lôžko bolo viac vystavené gélovému laku. Naneste kvapku oleja na nechtovú kožtičku, masírujte necht a potom jemne zatlačte kožtičku dozadu pomocou okraja pilníka alebo malej tyčinky z pomarančového dreva. Po nanesení oleja si dobre umyte ruky. Toto je dôležitý krok. Akýkoľvek olej môže viesť k odlupovaniu gélových nechtov.

3. Nechty zdrsnite pilníkom

Drsnosť nechtov je dôležitá, pokiaľ ide o to, aby vám gélová manikúra vydržala dlhšie. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku si pred nanesením laku prejdite pilníkom všetky nechty, aby boli drsné.

4. Utrite si nechty alkoholom

Pilníkovanie zanecháva veľa prachu, ktorý môže narušiť proces gélovania. Našťastie môžete necht očistiť od stôp prachu pomocou liehu.

5. Naneste základný lak

Bez podkladového laku váš gélový necht jednoducho nepriľne k nechtovému lôžku. Naneste tenkú vrstvu základného laku. Uistite sa, že je rovnomerne nanesený na celý necht a nechajte ho vytvrdnúť pod UV lampou.

6. Naneste gélový lak

Po vytvrdnutí základného náteru je čas prejsť na zábavnú časť, a to nanesenie gélového laku. Opatrne naneste tenkú vrstvu gélového laku bez toho, aby sa omylom dotkol kože okolo nechta. Uistite sa, že ste gél lak naniesli rovnomerne na všetky nechty. Niekedy manikérky maľujú celú ruku pred vytvrdzovaním pod UV / LED lampou. Nechajte nechty vytvrdnúť podľa návodu a času určeného vašou vytvrdzovacou lampou. Ak nie je uvedený návod, typický čas je 30 sekúnd.

7. Naneste vrchný lak

Aplikácia vrchného laku zaisťuje, že ochráni všetku prácu, ktorú ste na nechtoch vykonali. Použite jemnú vrstvu vrchného laku na farebný gél lak a zároveň starostlivo utesnite končeky nechtov. Je to malý trik, aby vám farba laku vydržala oveľa dlhšie. Potom vrstvu vyhlaďte a vytvrdzujte pomocou lampy, ktorú ste použili predtým.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...