barefoot, barefootové topánky Belenka, Barefootové tenisky Belenka
Darčeky pre ženy Odporúčané výrobky

Barefootové topánky Belenka pre nadrozmerné nohy

Predstavte si, že je rok 1988, ste dievča, máte 12 rokov, 180 cm a nohu 43. Vtedy sa ešte používala iná mierka a boli to topánky veľkosti 9. Vtedy v obchodoch o dámskych topánkach v tejto veľkosti ani nechyrovali. A ak aj áno, v regáli boli jedny, strašidelne „babkovské“.

Našťastie som nemala tento osud sama, mala som aj kamarátku s podobnou výškou a rovnako veľkou nohou. Rodičia nám kupovali síce pánske tenisky alebo topánky, ale s čo najuniverzálnejším vzhľadom. Dodnes si pamätám ako sme obe do zodratia počas štúdia na gymnáziu, kde sme neskôr chodili, nosili vysoké červené čižmy, hoci ani jedna z nás nemala rada červenú farbu. Ale iné v obchode neboli! Mali veľmi dobrý strih, aj podrážku, dokonca aj na širšie lýtko boli vhodné, ale tak ošklivo červené… Podobne to bolo s dámskym oblečením na takú výšku. Vďaka tomu som sa aspoň naučila šiť podľa strihov z Burdy. Ušila som si skutočne všetko, dokonca aj kabát.

V každej z nás je dievčatko, čo túži po klopkavých topánkach! Niekedy okolo roku 2004 konečne vznikol obchod Nadmerka, a konečne som si kúpila prvé lodičky. Nosila som ich máličko, lebo som sa za tie roky naučila byť skôr nohavicový typ a nechcela som byť ešte vyššia ako vysoká. Ale moja kamarátka je typ šatový a sukňový, je veľmi ženská, ona si tam konečne vedela nájsť všakovaké sandále aj opätkové topánky, po akých túžila. Väčšinou boli v ponuke topánky na veľmi úzku nohu, s nízkym nártom. Na široké chodidlo mali vtedy tuším iba jednu značku – Gábor.

Ste podobný ročník, žijete si na podobne veľkej nohe? Máte podobné zážitky?

barefoot, barefootové topánky Belenka, Barefootové tenisky Belenka

Keď sa na trhu objavili barefootové topánky, môj muž ich musel vyskúšať. Má rád novinky a tento trend sa mu zapáčil. Postupne prešiel úplne na barefootovú obuv, aj pri behu používal rôzne barefootové tenisky. Aj mňa presvedčil na ich nosenie.

barefoot, barefootové topánky Belenka, Barefootové tenisky Belenka

Bosonohé chodidlá, ktorým doprajete v dostatočne širokých topánkach priestor sa nosením pohodlnej obuvi môžu ešte roztiahnuť. Noha sa mi zväčšila možno aj kvôli tomu, že som už 46 ročná žena a nie 12 ročné dievčatko a priznávam aj kvôli tomu, že som pribrala. Dnes máme s mužom rovnaké číslo – konkrétne u barefootových topánok je to 45, vo  viacerých značkách.

barefoot, barefootové topánky Belenka, Barefootové tenisky Belenka

Dostala som možnosť vybrať si na recenziu topánky Belenka Champ v Cappuccino farbe. Potešila som sa, pretože majú univerzálny vzhľad, aký mám rada a k dispozícii sú najrôznejšie iné farby – biela, čierna, ružová aj červená, dvojfarebné ľanové s belasou – nakuknite na stránku Belenka.sk.

Ak vám srdce piští po farbách, s radosťou po nich siahnete. Sú to topánky, ktoré by som si obula aj ku šatám alebo sukni, na menej formálnu príležitosť, kde je mix štýlov povolený.

Ako mi sadli? Posúďte:

barefoot, barefootové topánky Belenka, Barefootové tenisky Belenka

 

Sú výborné, ľahučké, dostatočne široké, s dostatočným priestorom na prsty, veľmi dobre sa v nich chodí, pomaly ani neviete, že ich máte na nohe. Majú kvalitne vypracované detaily, sú z kvalitného materiálu, sú priedušné, vďaka malým dieročkám…

Asi ste si na obrázkoch všimli, že môj vysoký nárt spôsobuje, že šnúrka je na zaviazanie cez poslednú dierku krátka. Nevadí, vymením šnúrky za dlhšie. Na tento detail som zvyknutá, veľmi často v topánkach vymieňam šnúrky za dlhšie. Aj preto, že sú mi väčšinou týmto spôsobom krátke, ale aj preto, že si rada zaväzujem mašličku na uzol, aby sa mi pri chodení nerozviazala.

Podstatné je, že aj na moje široké chodidlo sa topánky krásne dajú prispôsobiť. Práve tým uvoľnením a roztiahnutím šnurovania, aj keď v dôsledku toho sa šnúrky pre potreby mojej nohy stanú krátke. A všimnite si – že posledná dierka má dve možnosti.

barefoot, barefootové topánky Belenka, Barefootové tenisky Belenka

Pre mňa bude vhodnejšia tá prvá dierka, pre niekoho s nízkym nártom tá vzdialenejšia. Môže si topánky zatiahnuť tesnejšie na nohu, ako bude potrebovať. Topánky nikde netlačia a neomínajú, ani nepekne neodstávajú.

Na široké nohy, aj s vysokým nártom je barefootová obuv ideál. Ak chcete prejst na barefootovú obuv, možno si spočiatku budete musieť na nižšiu podrážku zvykať, ale vaše chodidlá tú úžasnú voľnosť veľmi ocenia!

P.S. Ak má váš muž tiež rovnako veľkú nohu, neprezraďte mu, aké sú Belenky pohodlné! Lebo by vám ich tajne uchmatol. Majú univerzálny vzhľad a dostupné sú až do veľkosti 47. Môjmu sa tieto béžové veľmi pozdávajú, vie si predstaviť že by ich nosil v lete pri mestskom turistikovaní a fotení pamiatok. Ako znalec rôznych barefootových značiek pôžitkársky zahmkal nad kvalitou ich vypracovania.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...