protivráskové vankúše
PR články

Vlastnosti kozmetických vankúšov na spanie

Všetci sme už neraz počuli, že spánok je najlepšia skrášľovacia kúra. Bohužiaľ, nie vždy to platí, o čom vás často presvedčí vráskavá tvár, ktorú ráno vidíte v zrkadle. Prečo sa to stáva? Je to kvôli nesprávnej polohe tváre počas nočného odpočinku.

Odborníci na krásu vysvetľujú, prečo je škodlivé spať na bruchu a na boku. Prvá možnosť vyvoláva vznik vrások na čele a krku a poškodzuje jemnú pokožku okolo očí. V zásade je zrejmé, prečo by ste nemali spať s tvárou vo vankúši. Čo je však zlé na polohe „na boku“, ktorá je u mnohých obľúbená? Ukazuje sa, že takýto spánok je tiež náročný na pokožku. Podbradok, líca, dekolt a nosoretné záhyby sú týmto stavom vážne postihnuté. Čo je teda dobré na vrásky? Ešte sa však nezľaknite – existuje riešenie.

Čo sú protivráskové vankúše?

Keď sa ukázalo, že problém nesprávneho nočného odpočinku a jeho následky na tvári sú zjavné, vedci začali hľadať riešenie. Čo proti vráskam na tvári? Ako spať bez vrások? Odborníci najprv identifikovali „vinníka“ – vankúš. Práve vankúš prichádza do kontaktu s tvárou a vyvíja rovnaký mechanický tlak na pokožku. Nebolo ľahké zabrániť vzniku vrások z vankúša. Museli sme zmeniť prístup k vývoju takýchto výrobkov. Výsledkom bolo, že sa zrodil jej veličenstvo vankúš proti vráskam. Toto je najlepší kvalitné vankúše na spanie.

Táto zázračná pomôcka na spanie sa zrodila na križovatke ortopedického a kozmetického priemyslu. Vytvára optimálne podmienky na kvalitný nočný odpočinok:

  • zabraňuje tlaku na problémové oblasti;
  • poskytuje úplné uvoľnenie pokožky a tvárových svalov;
  • nespôsobuje záhyby na pokožke;
  • podporuje prirodzený krvný obeh;
  • nenarušuje tok lymfy.

Výsledkom je, že ráno je tvár oddýchnutá, svieža, bez opuchov a vrások. Pleť je hladká a má jednotnú farbu. Správny anatomický vankúš sa stará aj o krk a dekolt, ktoré sú tiež ohrozené tzv. spánkovými vráskami. Prístroj chráni predĺžené riasy, čím sa stáva skutočným darom z nebies pre majiteľky luxusného vzhľadu.

Ako fungujú vankus proti vraskam?

Už vieme, čo pomáha na vrásky počas nočného odpočinku. Zistime však aj to, v čom spočíva tajomstvo kozmetického asistenta.

Tento ortopedický vankúš s efektom pamäťovej peny má špecifický tvar. Špeciálny veľký valec podopiera hlavu, čím ju dostáva do správnej polohy a narovnáva čelnú oblasť. Spodný výčnelok menej dvíha bradu, čím fixuje krk v jeho prirodzenej polohe. Medzi nimi je lícna priehlbina, ktorá zabraňuje tlaku na líca, ako aj na nosovo-lícne záhyby a očné kútiky. V tejto polohe je pokožka narovnaná a krv a lymfa voľne prúdia.

Na takéto vankúše sa často používa špeciálny materiál Memory Foam, ktorý si pamätá tvar hlavy spiaceho. Preto je tento kozmetický doplnok určený na individuálne použitie. Takéto ortopedické výrobky si môžete zakúpiť v katalógu obchodu značky Ortek.

Zdroj: https://ortek.sk/

Mohlo by sa vám tiež páčiť...