Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Prvá logika,  Triedime a zoraďujeme,  Učíme sa farby, tvary

Veľkonočné aktivity pre deti – škrupinkový rébus

(Tento článok bol najskôr uverejnený na mojom pôvodnom blogu, preto je na fotkách fine-motor-skills. V rámci udržiavania mozgovej aktivity počas rodičovskej dovolenky, snažila som sa ako som len najlepšie vedela písať ho v angličtine. Rozhodla som sa pridať preložené články aj na tento web.)

Jednoduchá logická hádanka pre deti – potrebujeme zbytky látok alebo zbytky farebných baliacich papierov, alebo farebné papiere. Nastriháme rozpolené škrupinky, rozložíme pred dieťa a môže skladať. Precvičí si párovanie farieb alebo vzoriek a tak isto presnosť prikladania – aby škrupinky pekne do seba zapadali. Pamätám sa, že som rozložila maláčke vajíčka na gauč, kým bola v škôlke ako prekvapko. Z vchodových dverí nám vidno do obývačky, ešte sa ani nevyzula a už bežala nakuknúť, čo to tam nové je. Detii majú radi prekvapenia – nachystajte im ich, nachystajte im “ihrisko” dopredu, je to ako pozvánka – poď sa hrať.

Veľkonočné aktivity s deťmi

Velkonocne aktivity s detmi

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.