Veľkonočné pohľadnice - výtvarné aktivity s deťmi
Výtvarné aktivity,  Vývoj reči, písma

Veľkonočné pohľadnice

(Tento článok bol najskôr uverejnený na mojom pôvodnom blogu, preto je na fotkách fine-motor-skills. V rámci udržiavania mozgovej aktivity počas rodičovskej dovolenky, snažila som sa ako som len najlepšie vedela písať ho v angličtine. Rozhodla som sa pridať preložené články aj na tento web.)

V článku o škrupinkovom rébuse pre deti som písala ako som maláčke z kúskov farebných látok nachystala hádanku. Tieto škrupinky som chcela využiť aj na ďalšiu aktivitu – pohľadnice. Ale maláčka nedovolila aby sme ich „skántrili“, musela som vystrihnúť nové. A sem tam aj dnes, keď sa hrabkáme v starých aktivitách, látkové škrupinky ju potešia.

Tu sú naše pohľadnice – prvé dokresľovania a vyfarbovania dva a pol ročiačky. Spolu sme nalepili škrupinku  na papier, potom som dokreslila obrysy a ona vyfarbila. Teraz som si spomenula, že sme vtedy pozerali aj starú rozprávku s kuriatkom Kalimerom.

 Veľkonočné pohľadnice - výtvarné aktivity s deťmi

Veľkonočné pohľadnice - výtvarné aktivity s deťmi

Kuriatko nižšie má cukrovú vatu – vtedy prvý raz v živote jedla maláčka cukrovú vatu a myslím, že bola očarená. Nerada porovnávam, ale toto sa nedá, bola to cukrová vata zo Schloss Hofu (zámok v Rakúsku, ktorý máme bicyklom cez cyklomost v Devínskej Novej Vsi na skok) a bola úplne iná ako cukrové vaty u nás. Nezlepkavila sa po chvíli na jeden veľký cukrový chumáč. Bola ako naozajstný malinový obláčik. Práve dnes znova otvorili Schloss Hof, začína tohoročná sezóna, majú tam byť aj veľkonočné trhy, tak kto máte príležitosť, určite sa tam pozrite. Jednorazové vstupné sa môže zdať vysoké, no my si vždy zaobstaráme sezónnu kartu a celé leto tam aspoň dva razy týždenne chodievame, potom sa to oplatí. Okrem velikánskych záhrad plných kvetov, majú tam i zvieratká – ťavy, osly, ovce, kozy, kone, sliepky, kohúty, pávy. Je tam pieskovisko aj preliezky, pekne v tieni vysokých stromov. Ku kozičkám a ovečkám sa môže vstúpiť do ohrady, kŕmiť ich, hladkať. A na starom orechu zavesené siete, v ktorych sa dá kyvkať a oddychovať… Môžete sa zasnívať, že ste pánom domu.

Veľkonočné pohľadnice - výtvarné aktivity s deťmi