Aktivity s deťmi 1-3,  Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Učíme sa farby, tvary

Krákajú vrany o pexesách

Dnes ráno keď sme šli s maláčkou do škôlky, bolo okolo nášho domu veľa vrán, krárkali ako len oni vedia.

Obzrela som sa za krákavým zvukom a rozloženie síl bolo celkom vtipné – na kríku jarabiny rozhnevaní malí vrabčiaci, na majestátnom orechu vedľa filozofujúce vrany. Odvždy ma fascinuje černozem, zimné poorané pole, ponorené do oparu, v jeho brázdach krákajúce vrany. Aj orechy majú v hlme podobnú kôru ako sú zimné brázdy, takú zvlhnutú a tmavú.

A tak som sa pustila do výroby vranky. Ale veselej, pre detičky. Temné vrany sú pre nás veľkých a farebné pre tých malých :)

Pexeso - ucime sa tvary

A že neboli všetky vrany na konári rovnaké, tak som z nich poskladala pexeso na učenie základných tvarov. A keď už som bola v strihacom švungu – tak aj jedno vranie pexeso s pyžamkami. Mackovi Uškovi zatiaľ nekonkurujeme, on mal aj tak najviac a najkrajšie flanelové pyžamká.

Pexeso, vrana, flanelove pyzamka

Spomínané pexesá sú v našom obchodíku: Pexeso na učenie tvarov, Pexeso s vraními pyžamkami

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.