Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Učíme sa farby, tvary,  Vývoj reči, písma

Hra na farby

Jednoduchá hra na farby:

1. Vytlačiť 2x obrázok z internetu. (U nás sú v obľube mačky, vy si vyberte podľa toho, čo má rado vaše dieťa – zvieratká, autá, lietadlá a pod.

2. Obkresliť gombíky alebo štuplíky z minerálok alebo kocky z lega a pod.

3. Kocka – nakresliť na jej steny príslušné farby; ak ostanú steny voľné dá sa tam čierna myška, alebo pre autícka značka stopky alebo niečo podobné.

Princíp hry: Hráči striedavo hádžu kockou – ak padne farba, dajú si na svoj hrací plánik gombík na príslušnú farbu. Ak padne čierna myška, stopka a pod. pokračuje druhý hráč. Keď sa plánik postupne zapĺňa, môže sa stať, že padne farba, ale už nie je na plániku nezaplnené miesto danej farby – aj vtedy pokračuje druhý hráč.

 

IMG_2110

IMG_2111

 

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.