Kartičky - opis osoby, časti tváre v angličtine. - PDF na stiahnutie.
Angličtina pre prvý stupeň ZŠ

Opis osoby v angličtine – kartičky a filmoví hrdinovia

Opis osoby v angličtine – aké má kto oči, vlasy, nos, uši…? 

Kartičky - opis osoby, časti tváre v angličtine. - PDF na stiahnutie.

Plánovala som, že kartičky si rozdelíme a každý prečíta, čo sa mu ušlo. Napokon sa tatinkovi podarilo vyvekslovať za spoločné hranie, že dieťa prečítalo všetky.

Opis filmových hrdinov – uznávam, u nás je tam dost superhrdinov :)  Včera sme stihli popísať len Gamoru (zelená žena zo Strážcov galaxie) a Bielu kráľovnú (z Alice). Do výberu postáv som zapojila aj G. aby ju to bavilo. Aquamana nepozná, iba z reklám popri ceste a veľmi by ho chcela vidieť :)

Cieľ je každý deň sa zahrať s kartičkami, zopakovať slovíčka, upevniť si “v oku” ako sa píšu a opísať aspoň pár filmových hrdinov.

Všetky kartičky v pdfkách na stiahnutie pre učenie angličtiny  s tretiakmi sú na podstránke Angličtina.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.