Angličtina pre tretiako, hravá angličtina
Angličtina pre prvý stupeň ZŠ

Angličtina pre tretiakov na doma

Máte tretiačku, tretiaka? Akým spôsobom sa učia cudzie jazyky? Stále dookola opakujú tie isté slovká, čo v škôlke už 3-4 rok za sebou? Farby, oblečenie, zvieratká…

angličtina pre tretiakov, hrava anglictina od albi

Mnohé gramatické javy ešte nemajú zatiaľ tretiaci ozrejmené ani v slovenčine. Takže pani učiteľkám angličtinárkam nezávidím. Koľko je takých, čo dokážu odhodiť učebnice a zamerať sa na učenie angličtiny hrou?

U našich tretiakov „motivačné“ známkovanie: Písomka zo slovnej zásoby – známkovaná spôsobom ako diktáty zo slovenčiny:
0-1 chyba 1
2-3 chyby 2
4-6 chýb 3
7-9 chýb 4
10 a viac 5

Ako rodič som svedkom ako sa na DÚ písmenko po písmenku odpisujú vety, ale dieťa nerozumie čo znamenajú jednotlivé slová vo vete.

Nie, nekritizujem prístup učiteľov. A tak isto si uvedomujem, že učenie je vždy aj o domácej príprave. Alebo o kurzoch pre deti, ak rodič nemá čas.

Tak som chvíľu premýšľala…

My doma máme zatiaľ tieto metódy

  1. Nové slovká vylepujem vo vecku na dvere.
  2. Oblepila som niektoré predmety a pod. v našom byte ich názvami.
  3. Budeme sa hrávať prakticky: Pr. na precvičenie slovnej zásoby o škole – vysypali sme na stôl obsah peračníka a trénovali spojenia „Put your…. in your pencilcase.“ „Put your… in your schoolbag.“ (Po týždni overujem, ale dieťa danú vetu nevie… hm…)
  4. Budeme sa hrávať kartičkové hry každý večer 15 min – ak chcete a majú vaše deti podobnú slovnú zásobu, tak tuto budem dávať PDF kartičky z angličtiny na stiahnutie.

Čo ma ešte napadá?

Napríklad sú aj hry na tablet/mobil. Alebo Hravá angličtina s pípacím perom od Albi klik na linku alebo obrázok vás zavedie na Martinus, kde nájdete viac detailov).

hravá angličtina od albi

Pozrieť Hravú angličtinu na Martinus.sk »

Čo mi poradíte vy?

Veľmi rada sa dozviem, aké hry s deťmi na učenie jazykov máte u vás doma!