Ako sa vyrába, ako sa to deje - videá,  Kozmológia

Životný cyklus rastlín – klíčenie

V angličtine sa technika v nasledujúcich videí nazýva “time lapse “, v slovenčine časozberná fotografia/film alebo zrýchlená fotografia/film. Táto technika sa používa na zaznamenanie pohybu príliš pomalého na pozorovanie voľným okom. Pohyb sa  skladá z mnohých fotografií urobených počas dlhého časového obdobia. Napríklad frekvencia fotenia je 1 snímka za minútu, a frekvenica prehrávania časozbernej fotografie je 25 snímok za sekundu.

Klíčenie mungo fazuliek – korienky, prvé lístky (3,5 dňa natáčané video – zrýchlené):

Fazuľa (24 dní natáčané video – zrýchlené):

Nemôžem si pomôcť – jedno nesúvisiace video z Benátskeho karnevalu spred pár rôčkov, čo mi hneď pri pohybe fazuľkových stoniek vkĺzlo do mysle:

Možno aj fazuľky tak pištia, keď už sa tak ako draci prebíjajú na svet a klíčia? Dneska sme čítali rozprávku o Danke a Janke ako počúvali trávu rásť, tak možno aj fazuľky recitujú nejaké básne?

Ako zo žaluďa rastie dub (8 mesiacov natáčané video – zrýchlené):

Ak vás zaujalo toto zrýchlené ponímanie času, veľa krásnych kvitnúcich kvietkov je z youtube galérie autora posledného videa Neil Bromhalla.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.