Busy Bags / Vrecúškové aktivity,  Jemná a hrubá motorika,  Kozmológia,  O našich výrobkoch

Pampúšik Gagarin

Jurij Gagarin – pripisujú sa mu dve prvenstvá – prvý človek vo vesmíre, prvý človek, ktorý obletel Zem, 12. apríla 1961 vo Vostoku 1.  Možno dodám – prvý človek, ktorý úspešne obletel Zem a bez zranení pristál. Nakoľko existujú konšpiračné teórie i filmy, že pred Gagarinom bol vo vesmíre Vladimír Iljušin, ibaže jeho pristátie nebolo hladké bez zranení, naviac pristál v Číne, kde bol rok väznený.

Keď som v detskom svete alebo v tom mojom handričkovom, konšpiračné teórie, záležitosti moci, ba ani klamstvá a bubliny z masmédií ma netrápia, hrám sa a tvorím o sto šesť. Gagarina som vymyslela predovšetkým pre chlapcov s kozmonautskými snami. Ruku na srdce: Koľko z nás žien sa dobrovoľne večer začíta do teórie relativity alebo sleduje ako ďaleko zaletela sonda Voyager alebo New Horizons? No nejedna má doma muža, čo sa v tom šťúra nesmierne rád…

Máte doma malých snílkov so záujmom o vesmír? Tak ich podporte :)

V kategorii Material na stiahnutie sú na stiahnutie planéty v elektronickej verzii. Raketky aj planetky uz su predane :)

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.