Experimentujeme,  Experimentujeme,  Matematika,  Praktický život,  Praktický život

Koľko fúknutí treba?

Pomôcky – igelitový sáčok, pumpa na bicykel.  Pripevníme sáčok o hadičku pumpy a experiment môže začať, ha-ha. Ten náš sáčok potreboval 20 fúknutí pumpou.
naša maláčka sa ako 2 ročná pumpy bála, veľa sme chodievali na bicykli (ona v detskej sedačke) a nedajbože vidieť, ako nám tatuško dofúkava kolesá. Všetky predmety, čo mali hadičky a šnúry jej boli na pohľad nepríjemné. Ale potom sa osmelila a s pumpou sme sa skamarátili. Sem-tam v rámci spestrenia, vzali sme pumpu a hrali sa, že nafukujeme kolesá na odrážadle ale aj iné experimenty – nechajte pracovať fantáziu vás aj vašich detí. Pumpa – fén, hrali sme sa, že v kaderníctve majú taký zvláštny fén. Pumpa – zubárska vŕtačka. Pumpa – ovievač. Pumpa – tankovač benzínu do autíčka….

CIMG2402

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.