1-2 roky,  2-3-4 roky,  Čítanie s deťmi,  Darčekový poradca,  Darčeky - deti 0-1 rok,  Darčeky - deti 1-3 roky

Knižky s posuvnými prvkami pre deti okolo 1-2 rokov

V článku 10 typov interaktívnych knižiek pre deti (1-2-3 roky) som urobila zoznam všeliakých druhov interaktívnych knižiek, ktoré sa dajú zohnať pre malé deti. V tomto článku sa podrobnejšie venujem  knižkám s posuvnými, zatláčacími alebo otáčavými prvkami.

Aké to sú?

maly psicek01maly-baranok

Máme tu niečo pre cibrenie prštekov – dieťa posúva vytŕčajúcu časť a z druhého konca strany čosi vykukne. Dieťa zatláča alebo krúti posuvnými prvkami, precvičuje si jemnú motoriku.  A verte, že už malý ročný človiečik má natoľko silnú vôľu, že hoci mu to sprvu nejde, oddiali vašu ruku, že chce knižkou manipulovať sám.   Napríklad knižka  Malý psíček alebo z rovnakej série Maškrtná myška, Žlté kuriatko, Malý baránok.  Sú to knižočky 9×9 cm, akurát do malej detskej rúčky, na každej dvojstrane je nejaký interaktívny prvok, napríklad kuriatko vykune z vajíčka, koníkovi narastú nôžky a podobne.

Jak to zije na nadraziJak to žije na stavbě

jak to zije na letistiJak to zije na farmě

Nejedného chlapčeka i dievčatko potešíte knižkami kde sa toho na obrázkoch deje už o čosi viac:  Jak to žije na nádraží, Jak to žije na stavbě, Jak to žije na letišti, Jakto to žije na farmě.  Majú  z tejto série aj o autoservise, či požiarnikoch. Video ako takéto knižočky fungujú:

 

 

No a dve z nich sú už aj slovenské verzie, nájdete ich pod menami Pozrime sa na železničnú stanicu, Pozrime sa na stavbu,
Ak vás knižky s posuvnými, či zatláčacími prvkami zaujali a niečo ste si pre svoje malé ratolesti vybrali, super. Ak hľadáte inú interaktivitu, nakuknite do článku 10 typov interaktívnych knižiek pre deti (1-2-3 roky), možno nájdete, čo hľadáte.