Kniha o vesmíre pre deti
Aktivity s deťmi 6-9 8-10 rokov Čítanie s deťmi Darčeky - deti 6-9 rokov Darčeky pre chlapcov Darčeky pre dievčatá Prvá lekcia: Vznik a vývoj vesmíru

Gregorove tajné výpravy do vesmíru

Autorom série dobrodružstiev o malom Grerorovi je Lucy Hawking, dcéera Stephena Hawkinga. Zaručuje to tie správne náhľady na vesmír?

Kniha o vesmíre pre deti

Naša dcérka je prváčka, pred Vianocami som hľadala knižku, ktorú by jej čítaval večer pred spaním tatuško.  A toto je dobrá trefa – vesmír je jeho obľúbená téma. Knižka je to obsahovo pre malú prváčku možno trochu náročná, kníhkupectvo uvádza, že knižka je vhodná od 9 rokov. Avšak dcérka má toho najsprávnejšieho parťáka a sprievodcu na vysvetľovanie vesmírnych pojmov a cudzích, zatiaľ nikdy nepočutých slov.

Priznávam bez mučenia, že vesmír nie je úplne moja obľúbená parketa a vysvetlila by som iba, čo je v knižke, nad jej rámec by som si musela sama naštudovať. Zato náš tatuško je vo svojom živle.

Nákuky do knižky

Kniha o vesmíre pre deti

Kniha o vesmíre pre deti

Kniha o vesmíre pre deti

Kniha o vesmíre pre deti

Kniha o vesmíre pre deti

Príbeh Gregora a jeho susedky Anky, jej vedeckého ocka Erika s najmúdrejším počítačom Kozmosom počúvam spoza steny izbičky niekedy aj ja. Je napínavý, momentálne je Erik stratený v čiernej diere – podarí sa ho zachrániť? Príbeh je silný, dieťa nad ním rozmýšľa, pod správnym vedením má hlboký zážitok, ktorý si dobre zapamätá, na ktorom pochopí mnohé princípy, osvojí si vesmírne pojmy.

Odporúčam pre ockov nadšených témou vesmíru, ochotných večer svojim deťom čítavať. Alebo pre väčšie deti, ktoré sú témou vesmíru posadnuté.

K ďalším dielom Gregorových dobrodružstiev sa postupne pri rôznych príležitostiach narodenín, menín moji dvaja vedátori prepracujú tiež, som si istá, baví ich to oboch. Už ma ocko urgoval, nech objednám ďalšie diely. Jediné ma mrzí, že Gregor a veľký tresk je nezohnateľný. Nemáte niekto na odpredaj?

Gregorove tajné výpravy do vesmíru

Gergorova vesmírna naháňačka za pokladom

Gregor a Veľký tresk (momentálne všade vypredaná)

Gregorov nerozlúštiteľný kód

Tajný tip:

Tatuško nečíta zadarmo – naša prváčka ak chce aby prečítal ďalšiu kapitolu, musí sama prečítať prvú vetu – dve. Pred nástupom do školy nečítala, poznala hlavne veľké tlačené písmená. A môžem zodpovedne prehlásiť, že od Vianoc, kedy knižku dostala a čítavajú pomaličky po troškách každý večer, sa v čítaní o dosť zlepšila. Už okrem preslabikovania, dokáže plynulejšie čítať a hlavne aj vníma, čo čítala.

Na začiatku, keď preslabikovala prvý riadok, tak tatuško jej to znova prečítal, pretože si nepamätala, čo prečítala.

Nie je to zatiaľ tempo na samostatné čítanie kníh, kde je prevaha textu, ale veľmi sa teším spolu s ňou, má vždy veľkú radosť, keď sa jej darí. A poznáte to – ak máte doma začínajúceho čitateľa – číta potom všetko čo kde vidí – nápisy, nadpisy, názvy vecí v obchode…

Mohlo by sa vám tiež páčiť...