fotenie s babatkom, prve fotenie s babatkom, darcek pre novorodenca
Rodičovské rady a tipy

Chystáte sa s bábätkom na newborn fotenie? Na čo nezabudnúť a ako sa pripraviť?

Pripravujete sa na príchod nového člena do rodiny a chcete si zachovať nezabudnuteľné spomienky na jeho prvé dni na tomto svete? Newborn fotenie je ideálny spôsob, ako zvečniť túto nádhernú etapu života vášho bábätka. V tomto článku vám ponúkneme rady a tipy, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako sa rozhodnete pre novorodenecké fotenie.

Objednajte sa v predstihu a nepremeškajte najlepší čas na novorodenecké fotenie

Ideálny čas na fotenie novorodencov je v rozmedzí 8-14 dní od narodenia vášho dieťatka. V tomto období sú novorodenci najlepšie polohovateľní a spolupracujú, čo zaručuje krásne a citlivé snímky. Snažte sa rezervovať si termín čo najskôr, v dostatočnom predstihu, aby ste mali istotu, že vám fotograf umožní vybrať termín, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Vyhľadajte si referencie a uistite sa, že fotograf má potrebnú kvalifikáciu

Pri výbere fotografa pre novorodenecké fotenie je dôležité zamerať sa na jeho kvalifikáciu a certifikáciu. Skúsený fotograf by mal mať vzdelanie a prax v oblasti novorodeneckého fotografovania, prípadne absolvovaný kurz fotenia novorodeniatok. Pýtajte sa na referencie a overte si, či sa fotograf špecializuje na newborn fotenie. Týmto zabezpečíte, že váš drobček bude v bezpečných rukách.

Pozrite si fotografove portfólio

Predtým, ako sa definitívne rozhodnete pre fotografa, pozrite si jeho portfólio, či už na webovej stránke alebo na sociálnych sieťach. Preskúmajte fotky, všímajte si štýl, farby a kompozíciu. Rozhovor s fotografom vám tiež umožní získať lepšiu predstavu o jeho prístupe a očakávanom výsledku fotenia.

Spokojné bábätko = dokonalé fotky

Kľúčom k úspešnému novorodeneckému foteniu je spokojnosť vás a vášho bábätka. Preto fotografi odporúčajú, aby ste bábätko nakŕmili tesne pred fotením, aby bolo spokojné a spalo. Skúsený novorodenecký fotograf vám poskytne užitočné tipy a triky na to, ako bábätko na fotenie pripraviť.

Zvoľte vhodné oblečenie pre vaše bábätko

Novorodenci sa zvyčajne fotia nahí alebo len prikrytí jemnou prikrývkou, čo zvyšuje ich prirodzenú krásu. Ak však uprednostňujete, aby malo bábätko na sebe oblečenie, odporúčame priniesť biele čisté body. Biela farba je symbolom nevinnosti a čistoty.

Buďte počas fotenia trpezliví

Pripravte sa na 2-3 hodiny trvajúce fotografovanie, kde je dôležitá trpezlivosť. Dĺžka fotenia bude závisieť od nálady a spolupráce vášho bábätka, ale nezabúdajte, že výsledkom budú krásne a nezabudnuteľné fotografie.

Záver

Novorodenecké fotenie je jedinečná príležitosť ako zachytiť vzácne momenty vášho dieťatka v jeho prvých dňoch života. Pri správnej príprave, výbere skúseného a kvalifikovaného fotografa, môžete očakávať nezabudnuteľné spomienky.

Zdroj

https://www.tatianawilhelm.sk/

Mohlo by sa vám tiež páčiť...