saty pre moletky - affiliate web
Affiliate marketing,  Wordpress

Nový affiliate projekt – Šaty pre moletky

Ak čítavate môj blog, viete, že mojim koníčkom sa po období maľovania na hodváb a šitia šatočiek, diek, výrobe hračiek pre deti stala tvorba affiliate webov.

Affiliate je spôsob reklamy, podpory predaja. Win-win situácia pre predajcu (eshop s affiliate partnerstvom), kupujúceho aj affiliate partnera. Affiliate partner (ako napr. ja) sa snaží priniesť zaujímavý obsah na svojich weboch, ktorý návštevníka presvedčí k prekliku do eshopu. Ak sa podarí obsahovo zacieliť článok na ľudí, ktorí v tej chvíli hľadajú typ produktov, ako sú v článkoch odporúčané a zároveň je recenzia produktu, či ich popis dostatočne pútavý, preklikne návštevník do eshopu aj s odhodlaním kúpiť. A to je cieľ affiliate partnera – objednávka, z ktorej dostane províziu.

Teda affiliate môže byť spôsob, akým si môže blogujúca mamina privirobiť. Ak má úspešný a dostatočne navštevovaný blog.

Na SK existuje niekoľko affiliate sietí, v ktorých sa môžete zaregistrovať ako publisher a získať tak prístup k dátam eshopov, ktoré poskytujú takúto affiliate spoluprácu. Spomedzi týchto sietí sa mi najviac páči spolupráca s Dognet a CJ.

Maminy, ktoré blogujú o knihách pre deti možno vedia, že affiliate spoluprácu umožňuje aj Martinus alebo Book Depository (pre tých, čo majú radi aj anglické knižky). Ak v recenziách  odporúčate produkty, za ktorými by ste sa sami do daného obchodíka vybrali, je možné, že nejaké percento oslovených si získate. Naviac, ak je váš blog naozaj úspešný, možno vám eshop ponúkne produkty na recenziu – to je potom na zváženie, či vziať všetko v zmysle “Darovanému koňovi na zuby nepozeraj!”, alebo sa riadiť len a len svojim vkusom, nestať sa podkupným a predajným, nesklamať a neklamať návštevníkov svojich stránok.

Dognet je slovenská sieť, v ktorej je viac ako 130 spolupracujúcich eshopov, nájdete tu mnoho článkov, ktoré všetko okolo affiliate vysvetľujú, pracuje tam tím mladých ľudí, kotrým je ich práca záľubou a zábavou a na ich článkoch, FB príspevkoch, spolupráci je to aj cítiť. Okrem pravidelnej dávky prínosných informácií na blogu, či FB stránkach, tvoria aj nástroje, ktoré affiliate publisherom pomáhajú jednoducho dostať affiliate linky na svoje weby – napr. v poslednom čase vznikli AITA a BANEA.

Affilate margeting - Dognet, nástroj Aita pre affiliate publisherov Affilate margeting - Dognet, nástroj Banea pre affiliate publisherov

Oba nástroje sú použité aj na tomto webe múdra mama:

  • pomocou AITA sa automaticky v článkoch pridajú affiliate linky, je možné zadať okruh inzerentov (a áno, priznávam, že niekedy linky v článkoch nie sú úplne doladené k obsahu článku, ale ako affiliate publisher nemám na toto automatické generovanie linkov dosah, len voľbu – zapnúť, či nezapnúť si AITU na stránke, plus voľbu inzerentov, plus voľbu počtu vygenerovaných linkov v článku)
  • pomocou BANEA je možné generovať bannery s produktami – ja ako affiliate publisher si môžem zvoliť veľkosť banera, počet produktov a inzerentov, BANEA sa postará o zgenerovanie banera s aktuálnymi produktami (kto vie, čo je to Google Adsense, tak v tom zbadá podobnú myšienku a chápe prínos a uľahčenie pre publishera)

affiliate siet cj

CJ je medzinárodná sieť, kde si môžete vyfiltrovať len slovenských inzerentov, zo začiatku tam je orientácia trošku ťažia, nie je na nete mnoho návodov, ale ak pochopíte affiliate, tak viete, kde čo hľadať. Veľmi sa mi páči ich nástroj, ktorý umožňuje tvoriť interaktívne banery s ľubovoľnými produktami od inzerentov (pozor, nie všetci ich poskytujú, o tom niekedy v ďalšom článku).

Aby ste pochopili, o čom hovorím – pozrite si blogové príspevky na mojom novom affiliate projektíku Šaty pre moletky.

Šaty pre moletky - stránka, na ktorej nájdete outfity pre moletky a odporúčania pre ženy typu jablko, ženy typu hruška, ženy typu presýpacie hodiny ako sa pekne obliecť

V článkoch na stránke Šaty pre moletky odporúčam outfity pre moletky. Zatiaľ som zaradila produkty z bonprixu, ale v CJ aj Dognete sú ďalšie zasielacie katalógy so šatami, z ktorých by som mohla ponuku rozširovať.V každom článku je vložený interaktívny banner s produktami s CJ, priamo už prelinkovanými s eshopom bonprix. Táto funkcionalita je čosi podobné ako sashe kolekcie (kto pozná sashe a podľahol vytváraniu sashe kolekcií, vie o čom hovorím). Ženy totiž veľmi radi kombinujú produkty, pre niekoho vytváranie takýchto obrazových inšpirácií môže byť doslova každodenným koníčkom.

Kto je doma v sashe komunite, mám pre neho úlohu: Viete, kto vymyslel roztomilé a motivujúce “Dnes si nádherná!”?

Šaty pre moletky - stránka s outfitmi pre moletky, móda pre moletky

Mňa toto “Dnes si nádherná!” zo zrkadielok, kabeliek a vizitiek nikkity neomrzelo ani po 100 rokoch :) Svojho času bola veľkým sashe motivátorom a na obrázok váhy na moju stránku Šaty pre moletky som si dovolila to jej nádherné povzbudzujúce zvolanie uchmatnúť, lebo nikkita samotná odporúča – Kradnite ako umelec :)

Projekt Šaty pre moletky je v prvej fáze, aby som teraz overila, či tento koncept bude fungovať a bude prinášať prekliky do obchodu, musím sa venovať marketingu a propagácii, to je zatiaľ moja slabšia stránka. Zatiaľ som len vytvorila FB stránku Šaty pre moletky, pretože v prvej fáze musím dať svetu vedieť, že existujem a na to je FB vhodným nástrojom.

Učím sa každým dňom, každým článkom, každým webom, čo vytvorím :)

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.