quietbook
Darčekový poradca,  O našich výrobkoch,  Recenzie knižiek

Mohol by to byť aj quietbook?

Vymyslieť originálny svadobný darček je niekedy ťažké. Muž si lámal hlavu, pár dní dumal, až z neho pod tlakom blížiacej sa svadby vyšlo: „Dám im zámok, nech si ho pripnú na moste. A ty mi vymyslíš nejakú pohľadnicu a dajako zaujímavo ten zámok zabalíš.“

Možno i vy mávate chvíle, keď dlho tvoriť nemôžete, lebo je veľa starania o domácnosť, choré dieťa, pracovných povinností a zrazu pri takejto obyčajnej požiadavke sa vaša fantázia a ruky vybúria a vytešia a s úsmevom na tvári majstrujete dlho do noci. V hlave mi blikli quietbooky, vždy ma odrádzalo piplavé šitie minidielikov z filcu.  No ale keby mohli byť z papiera, veď tak viem dať do „domčeka“ čo si len zmyslím…

Oznámenie o svadbe mali hravé, ilustrované, použila som naskenované a vytlačené postavičky z neho do šitej pohľadnice – je to útulný domov pre zamilovaných, nestojte vo dverách, aby ste im nevyniesli spanie a nakuknite, ako som tvorila šitú pohľadnicu.

Najprv som zhromaždila obrázky z internetu – čo to do kuchyne, čo to do obývačky, čo to do spálne. Vytlačila na hrubší fotopapier. A popri strihaní som rozmýšľala, ktoré látky využijem:

 

Obrázky vystrihnuté, volám muža a ukazujem, aha toto bude kuchyňa, toto obývačka a toto spálňa:

Nevesta je Nemka, preto tie wurstíky a ženíchovi Slováčiskovi – ako inak – halušky. S malou dušičkou, sa pýtam muža, či nevesta nie je vegetariánka, lebo wurstíky na tanieri sa mi ako doplnok ľúbia.

Jedným z motívov na oznámení boli i koláčiky a muffinky, možno ich rada pečie a potom spolu v obývačke čítajú, čajík popíjajú a muffinkami zajedajú, láska predsa ide cez žalúdok.

Večer padá, zatancujú si a idú spať.

Potom nasledovalo šitie – najprv podkladové látky a na to som prišila z papiera povystrihovaný nábytok. Aby bolo kam „rekvizity“ uložiť, na každej strane som dala i vrecko.

A zasa tie halušky, Branko a Steffi prišli dom, dezert si spíjemnia rozhovorom.

To bol dnes zase krásny deň. Aké makučké paplóniky máme, spí sa tu ako v bavlnke.

Ešte predná a zadná strana:

Znovu som použila naskenovaný a vytlačený motív z oznámenia. Aby kam bolo poštu svadobnú vložiť a kľúče od zámku, musí byť na dome poštová schránka:

Už len všetko pozošívať, do vnútra som ako výplň zvolila ronolin. A tu je výsledok:

Vinšovania vložené, zámok zamknutý, zabalené, poslané. Veľa šťastia Steffi a Branko! Želajú J+ M+ G

P.S. Ak vám pohľadnica zaujala a takto spracovaný darčok by sa vám páčil – rada sa na to podujmem, je to veľká zábava a radosť. Možno by takto mohol byť spracovaný aj quietbook, čo myslíte? Fúzia, či hybrid, čosi medzi quietbookom z filcovými dielikmi a klasika okienkovou papierovou knižkou…  Ozvite sa mi, ak vás to zaujalo :)

Nechajte pracovať môjho tvorivého ducha a ručičky, výsledkom bude niečo vtipné, šité na mieru obdarovaného.Trochu mi popíšete osôbku a situácie, ktoré chcete zachytiť, ja sa skúsim vcítiť a niečo vymyslieť, navrhnúť a doladíme spolu detaily.

Postavičky v knižke viem graficky spracovať, ak mi dodáte fotografiu postavy alebo aspoň portrét oslávenca/oslávencov – viem dokresliť, domaľovať telo, inak dotvoriť.

Quietbook môže byť na rôzne témy: Útulný domov ako je táto. Môžu to však byť aj momentky, zážitky, ktoré chcete pripomenúť, obľúbená hračka, rozprávka…

Quiet book môže byť takáto zamykacia na zámok – dieťa má možnosť zamykať, odomykať, trénovať jemnú motoriku. Alebo v nej môžem spraviť rôzne otváracie dvierka,okienka, skrinky a iné interaktívne prvky, za ktorými bude schované prekvapenie. Papierové alebo látkové.

Realizácia by bola podobná – základ tvorí šitá knižka, používam zväčša bavlnené látky, ak treba doplním ich látkami s drsnnejšou, chlpatou a pod. štruktúrou. Postavičky, nábytok a pod. (volám to rekvizity) sú farebne vytlačené na 250mg fotopapier. Ak by ste chceli môžem i zalaminovať, ak si myslíte, že by sa papierové rekvizity mohli pokrčiť, či zošúchať :)