Gaštanový drak
Aktivity s deťmi 1-3,  Aktivity s deťmi 3-6,  Výtvarné aktivity,  Výtvarné aktivity

Jesenné aktivity s deťmi – gaštanový drak

Budeme potrebovať: gaštany, pásiky krepového papiera alebo pásiky nastrihané z igelitky, nejaké rydlo alebo šrobovák na vyvŕtanie dierok do gaštanov, prípadne lepidlo

 

Gaštanový drak

Pásiky na jednom konci zošúlame spolu, aby sa nám dobre dávali do gaštanov, a aby tam aj dobre držali. Rydielkom urobíme dierky do gaštanov a pásiky do nich napcháme. Kto chce, môže aj prilepiť – najskôr dať do gaštanovej dierky lepidlo a potom tam napchať pásik. My sme tieto gaštany mali doma už od soboty a keďže som nápad chcela hneď vyskúšať, použila som ich – zistila smo, že je to výhoda, ak sú už trochu presušené, ľahšie sa do nich urobila hlboká dierka + pásiky tam dobre bržia aj bez lepidla.

Gaštanový drak

No a výsledok:

Gaštanový drak

Ako to funguje? Jednoducho sa len hodí, čím ďalej a vyššie, tým krajšie chvost za gaštankom letí :)

Často býva nejaká takáto “blbôstka” v kinderku, priznám, že to ma ako dieťa i dospeláka vie zamrzieť “také obyčajné čosi”, keď ja by som tam chcela nájsť nejakú postaviču alebo niečo, čo sa skladá. Ale tento gaštanový “drak”, ten ma nadchol. Už len ho vziať poobede našej malej do škôlky a nafotiť, ako lieta, zatiaľ je odskúšaný iba v našej obývačke. Za 5 min, koľko radosti! Dobrý pomer cena výkon :)

Námet som našla tu.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.