Pre milovníkov šitia

Fotopostup na letné šaty

Tu je návod na šatence:

Na veľkosť 110 potrebujeme: dva obdĺžniky 55×70 cm na šaty a dva obdĺžniky 22×32 cm na rukávy (dĺžku i šírku rukávov si môžeme upraviť ako potrebujeme), prípadne vrecká

Obdĺžnik po dĺžke preložíme napoly, zastrihneme do mierneho A-čka. Vystrihneme rukávovú časť (dĺžka cca 16 cm, šírka cca 4-5 cm).  Rovnako postupujeme s rukávmi. Ja som na rukávy použila zbytky  bodkovanej látky, preto sú rozstrihnuté aj v polke. Ak sme vystrihli v celku: preložíme napoly a vystrihneme rovnaký rukávový otvor ako na šatách. Dokonca môžeme všetky 4 diely strihať spolu, ak to hrúbka látky dovolí.

Najprv všijeme rukávy:

Potom zašijeme jeden bok šatov spolu s rukávom.

Naša maláčka potrebuje na všetkom vrecká, takže som vystrihla aj tie – 4 diely na dve vrecká. Priložíme k sebe dva diely, z rubovej strany zošijeme, na hornej strane necháme otvor na prevrátenie:

Po prevrátení prešijeme vrchnú časť vrecka:

Prišpendlíme na šaty a prišijeme:

A už sa blížime ku finišu – zašimeme spolu druhý bok šatov a rukávu. Zahneme spodok šatov. Zahmene rukávy. Zahneme vrch šatov spravíme tunel pre gumičku. Keď je to hotové navlečieme do tunela gumičku a zašijeme.

A vešiak v akcii:

A už sa teším, čo povie maláčka… Páčia sa vám? Ušijete si?

Ak by sme vystrihli rukávy širšie ako 32 cm, môžeme aj tie ukončiť gumičkou navlečenou do tunela.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.