Motivácia, riadenie seba samého,  Práca z domu

Sen mravčeka o práci

Zdá sa mi, že pribúda ľudí, ktorí majú dobré nápady. Tí, ktorí sa odhodlajú nápad realizovať, hľadajú tím, ktorý ich nápad zrealizuje. Zn: Lacno, lacnejšie, najlacnejšie.
Ubúda však vnútorne motivovaných ľudí, ktorí dokážu zadanú prácu vykonať, dokončiť – s radosťou. Pretože sú ako nádenníci, pretože nemajú podiel z výsledku iný, ako mzdu. A firemné benefity? Ha-ha-ha. – To všetko je len motivácia zvonka.
Koľkým z vás dáva vaša práca zmysel? Pracujete len preto, aby ste sa uživili, uživili rodinu, splatili hypotéku, alebo máte prácu snov?
Som z generácie “Husákove deti” – mnoho z nás má v sebe akési nesebavedomie, akúsi stopku. Podvoľujeme sa autoritám z minulosti. Možno sú v našom kolektívnom nevedomí? Nastupujúca generácia nerozmýšľa ako my. Vedia ísť za svojim šťastím, neboja sa. Nemajú nad sebou neviditeľný zákaz “Nevybočuj z radu”.
Rozlet myšlienok – Skvelý  nápad – Plán ako ho realizovať + Nula stresu + Radosť všetkých zúčastnených.

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.