Wordpress

Ako vložiť pinterestovú nástenku do článku vo WordPresse?

Pinterest je nekonečná studnička obrázkových inšpirácií. Ak na svoju stránku potrebujete dobré nápady a nemáte po ruke kopec svojich vlastných obrázkov, odporúčam vám pripraviť pinterestovú nástenku na danú tému a potom ju vložiť do stránky.

Postup je jednoduchý:

  1. Vytvoríte pinterestovú nástenku (no samozrejme, musíte byť na pintereste prihlásený).
  2. Na developerskej časti pinterestu si vyberiete, či chcete vložiť nástenku do widgetu alebo do textu, alebo si dokonca môžete nadefinovať vlastné rozmery boxu s obrázkami.
  3. Vo vašom WordPresse vytvoríte nový článok alebo novú stránku.
  4. Vložíte poskytnutý vygenerovaný kód z pinterestu do článku/stránky.
  5. Návod na vloženie do stránky je napríklad v tomto videu na youtube.

(Využila som napríklad v článkoch v kategórii o balení darčekov na mojej stránke darčekový poradca.)

Web Múdra mama vznikal postupne a s prestávkami asi od roku 2013-2014. Je o všeličom, čo ma zaujalo pri výchove našej dcérky. Napríklad montessori princípy, niektoré z nich uplatňujeme pri hrách. Mám rada každú tvorivú techniku, najviac som sa venovala maľovaniu na hodváb a šitiu. Doma mám naškrečkované rôzne tvorivé materiály a teda sa u nás veľa tvorí. Som ročník 76, vyštudovala som Matfyz, pracovala v oblasti IT. V súčasnej dobe sa snažím pracovať z domu, venujem sa tvorbe webov a vymýšľam si aj vlastné malé projektíky (ktoré by som rada monetizovať, ako by povedali marketéri). O práci z domu tu tiež môžete nájsť pár článkov.